logo
najnowsza sprawa firmy na temat Europejski dystrybutor wynajmu skaluje flotę off-grid dzięki przenośnym stacjom zasilania OEM LiFePO4
sukcesy
Rozwiązania dla Firm
"

Europejski dystrybutor wynajmu skaluje flotę off-grid dzięki przenośnym stacjom zasilania OEM LiFePO4

2026-10-21
Szczegóły sprawy

Przegląd projektu

Firma zajmująca się wynajmem i dystrybucją sprzętu w Europie Zachodniej potrzebowała cichego, bezemisyjnego zasilania do swojego katalogu sprzętu budowlanego i na imprezy plenerowe. Klienci samorządowi odrzucali generatory diesla ze względu na hałas i emisje, jednak wcześniejsze przenośne stacje zasilania zawiodły w praktyce: spuchnięte pakiety litowo-jonowe po jednym lecie, wyjście AC niezdolne do uruchomienia silnika indukcyjnego i brakujące dokumenty certyfikacyjne. Niniejsze studium przypadku pokazuje, jak przeszli na program "Przenośna stacja zasilania OEM LiFePO4", oparty na platformach T20 i T30.Tło klientaPozycja profilu

Szczegół

Rodzaj działalnościWynajem i dystrybucja sprzętu, a także własność marki prywatnej
RegionEuropa Zachodnia, obsługa klientów budowlanych, eventowych i samorządowych
Kanały sprzedażyOddziały wynajmu, sieć dealerska, własna marka e-commerce
Poprzednie źródło zasilaniaGeneratory diesla o mocy 2-5 kW i małe powerbanki litowo-jonowe
Typowe obciążeniaMaszty oświetleniowe, ładowarki narzędzi, sprzęt nagłaśniający i sceniczny, urządzenia cateringowe
WyzwanieZbyt krótki cykl życia do użytku w wynajmie.

Jednostki wynajmowane cyklicznie prawie codziennie w sezonie; wcześniejsze pakiety litowo-jonowe traciły znaczącą pojemność po 300 do 500 cyklach, niszcząc wartość rezydualną.

  • Przerwa w zdolności udarowej. Obciążenia indukcyjne, takie jak lodówki sprężarkowe i narzędzia budowlane, powodowały wyłączenie starszych jednostek przy rozruchu, nawet przy niskim średnim poborze mocy.
  • Wolne ładowanie między wynajmami. Ładowanie tylko w nocy zmuszało dystrybutora do nadmiernego zakupu zapasów w szczycie sezonu.
  • Certyfikacja i dokumentacja. Każdy rynek wymagał plików CE, deklaracji RoHS i raportów z testów; jednostki bezmarkowe przybywały bez żadnych z nich.
  • Branding. Dystrybutor chciał własnego logo, opakowania i instrukcji, a nie niekontrolowanej etykiety strony trzeciej.
  • Rozwiązanie: Przenośne stacje zasilania LiFePO4 T20 i T30Dystrybutor przyjął flotę dwumodelową, dzięki czemu lekkie i ciężkie zadania nie konkurowały już o tę samą jednostkę. Obie platformy dzielą ten sam format ogniwa LiFePO4, wejście solarne 650W, cztery wyjścia AC z czystą falą sinusoidalną i wspólny zestaw zabezpieczeń, co upraszcza szkolenie i części zamienne.

Specyfikacja

T20

T30Pojemność baterii2016Wh / 3.2V
2688Wh / 3.2VCiągła moc wyjściowa AC2400W, czysta fala sinusoidalna
3000W, czysta fala sinusoidalnaGniazda AC4 x 230V/110V
4 x 230V/110VMaks. 1600W, pełne naładowanie 1.5hMaks. 1600W, pełne naładowanie 1.5h
Maks. 1600W, pełne naładowanie 2.5hŁadowanie solarne650W, 12-80V / DC 8.5A maks.
650W, 12-80V / DC 8.5A maks.4 x USB QC3.0, 2 x Type-C 100W, 2 x 5521, 1 x gniazdo zapalniczki4 x USB QC3.0, 2 x Type-C 100W, 2 x 5521, 1 x gniazdo zapalniczki
4 x USB QC3.0, 2 x Type-C 100W, 2 x 5521, 1 x gniazdo zapalniczki>2500 cykli>2500 cykli
>2500 cykli-10C do 40C-10C do 40C
-10C do 40COkoło 26kgOkoło 26kg
Około 35kgCertyfikacjaCE / FCC / RoHS
CE / FCC / RoHSDecydującym czynnikiem był cykl życia. LiFePO4 o żywotności powyżej 2500 cykli ładowania i rozładowania zapewnia pięcio- do ośmiokrotnie dłuższą żywotność niż wcześniej stosowane pakiety, więc dłuższa żywotność bezpośrednio mnoży marżę z wynajmu w całym okresie użytkowania. Zdegradowane jednostki znalazły również rynek wtórny, gdzie udokumentowana liczba cykli jest argumentem sprzedażowym.Decydującym czynnikiem był cykl życia. LiFePO4 o żywotności powyżej 2500 cykli ładowania i rozładowania zapewnia pięcio- do ośmiokrotnie dłuższą żywotność niż wcześniej stosowane pakiety, więc dłuższa żywotność bezpośrednio mnoży marżę z wynajmu w całym okresie użytkowania. Zdegradowane jednostki znalazły również rynek wtórny, gdzie udokumentowana liczba cykli jest argumentem sprzedażowym.

Szybkość obrotu miała prawie takie samo znaczenie. T20 osiąga pełne naładowanie z wejścia AC w około 1,5 godziny, a T30 w około 2,5 godziny, dzięki czemu jednostki cyklicznie pracują dwa razy w ciągu dnia roboczego zamiast raz w nocy. Wejście solarne 650W w zakresie 12-80V umożliwiło również pakiet solarny dla zdalnych lokalizacji bez dostępu do sieci.

Wdrożenie i wyniki

Program rozpoczął się od zamówienia próbnego po 10 jednostek, co stanowiło minimalną ilość zamówienia, a następnie rozszerzył się do floty mieszanej w ciągu trzech sezonów. Dostawa w ciągu 7 do 30 dni roboczych i zdolność produkcyjna powyżej 10 000 jednostek pozwoliły na uzupełnienie zapasów w środku sezonu zamiast angażowania kapitału z kwartalnym wyprzedzeniem.

Wskaźnik

Przed (jednostki litowo-jonowe)

Po (flota T20 / T30)Użyteczne cykle przed utratą pojemności300-500
>2500Obroty wynajmu na jednostkę dziennie1
2Zapas w sezonie potrzebny do pokrycia popytuPunkt odniesienia
-38%Zwroty gwarancyjne w ciągu pierwszych 12 miesięcy11 z 60 jednostek
2 z 90 jednostekZastąpione wynajmy generatorów dieslaNie dotyczy
64% rezerwacji małych generatorówDokumentacja certyfikacyjnaNiekompletna dla każdego rynku
Kompletny zestaw CE / RoHS na SKURealizacja OEM i brandinguLogo marki, grafika kartonu i instrukcje zlokalizowane na trzy języki przed pierwszą wysyłką.

Ogniwo 15000mAh w konfiguracji 14-seriowej utrzymywało spójność projektu BMS w obu modelach, redukując szkolenie serwisowe do jednej procedury.

  1. Pełny zestaw zabezpieczeń - zwarcie, nadprąd, przepięcie, podnapięcie, przeciążenie i przegrzanie - został udokumentowany w instrukcji obsługi, aby spełnić wymagania ubezpieczyciela.
  2. Obsługa ładowania AC, solarnego i samochodowego pozwala oddziałom na standaryzację jednego protokołu.
  3. Wniosek
  4. Dla firmy wynajmującej przenośna stacja zasilania jest oceniana pod kątem cyklu życia, szybkości ładowania i dokumentacji, a nie mocy szczytowej. Standaryzując na platformach LiFePO4 o żywotności powyżej 2500 cykli, z czasem ładowania AC od 1,5 do 2,5 godziny, wejściem solarnym 650W i pełną certyfikacją CE / FCC / RoHS, ten dystrybutor zastąpił generatory diesla w dwóch trzecich małych rezerwacji i zmniejszył zapasy w szczycie sezonu o 38%. Dystrybutorzy borykający się z zakazami hałasu lub ryzykiem gwarancyjnym mogą powielić ten model, stosując flotę dwupoziomową i zamówienie próbne etapowe.