?
مرور کلی پروژه
یک شرکت اجاره و توزیع تجهیزات در اروپای غربی به برق بیصدا و بدون آلایندگی برای کاتالوگ ساخت و ساز و رویدادهای فضای باز خود نیاز داشت. مشتریان شهرداری به دلیل سر و صدا و آلایندگی، ژنراتورهای دیزلی را رد میکردند، اما ایستگاههای برق قابل حمل قبلی در میدان شکست خورده بودند: بستههای لیتیوم یون پس از یک تابستان متورم شده بودند، خروجی AC قادر به راهاندازی موتور القایی نبود و مدارک گواهینامه مفقود بود. این مطالعه موردی نشان میدهد که چگونه به یک برنامه ایستگاه برق قابل حمل OEM LiFePO4 مبتنی بر پلتفرمهای T20 و T30 منتقل شد.پیشینه مشتریمورد پروفایل
جزئیات
| نوع کسب و کار | اجاره و توزیع تجهیزات، به علاوه مالکیت برند خصوصی |
|---|---|
| منطقه | اروپای غربی، خدمت به مشتریان ساخت و ساز، رویدادها و شهرداری |
| کانالهای فروش | انبار اجاره، شبکه نمایندگی، برند تجارت الکترونیک خود |
| منبع برق قبلی | ژنراتورهای دیزلی 2-5 کیلووات و پاوربانکهای کوچک لیتیوم یون |
| بارگذاری معمول | برجهای روشنایی سایت، شارژرهای ابزار، تجهیزات صدا و صحنه، لوازم پذیرایی |
| چالش | چرخه عمر برای استفاده اجارهای خیلی کوتاه است. |
واحدهای اجارهای تقریباً روزانه در فصل استفاده میشوند؛ بستههای لیتیوم یون قبلی در 300 تا 500 چرخه ظرفیت قابل توجهی را از دست دادند و ارزش باقیمانده را از بین بردند.
- شکاف ظرفیت جهش. بارهای القایی مانند یخچالهای کمپرسور و ابزارهای سایت، واحدهای قدیمیتر را حتی در کشش متوسط کم در هنگام راهاندازی قطع میکردند.
- شارژ مجدد آهسته بین اجارهها. شارژ مجدد فقط در طول شب، توزیع کننده را مجبور به خرید بیش از حد موجودی در فصل اوج میکرد.
- گواهینامه و مستندات. هر بازار به فایلهای CE، اعلامیههای RoHS و گزارشهای آزمون نیاز داشت؛ واحدهای بدون برند بدون هیچ کدام تحویل داده میشدند.
- برندینگ. توزیع کننده لوگوی، بستهبندی و دفترچه راهنمای خود را میخواست، نه یک برچسب شخص ثالث کنترل نشده.
- راه حل: ایستگاههای برق قابل حمل LiFePO4 T20 و T30توزیع کننده یک ناوگان دو مدلی را اتخاذ کرد تا کارهای سبک و سنگین دیگر برای همان واحد رقابت نکنند. هر دو پلتفرم از همان فرمت سلول LiFePO4، ورودی خورشیدی 650 وات، چهار خروجی AC موج سینوسی خالص و مجموعه حفاظتی مشترک استفاده میکنند که آموزش و قطعات یدکی را ساده میکند.
مشخصات
T20
| T30 | ظرفیت باتری | 2016 وات ساعت / 3.2 ولت |
|---|---|---|
| 2688 وات ساعت / 3.2 ولت | خروجی پیوسته AC | 2400 وات، موج سینوسی خالص |
| 3000 وات، موج سینوسی خالص | خروجیهای AC | 4 عدد 230 ولت / 110 ولت |
| 4 عدد 230 ولت / 110 ولت | حداکثر 1600 وات، شارژ کامل 1.5 ساعت | حداکثر 1600 وات، شارژ کامل 1.5 ساعت |
| حداکثر 1600 وات، شارژ کامل 2.5 ساعت | شارژ خورشیدی | 650 وات، 12-80 ولت / حداکثر 8.5 آمپر DC |
| 650 وات، 12-80 ولت / حداکثر 8.5 آمپر DC | 4 عدد USB QC3.0، 2 عدد Type-C 100 وات، 2 عدد 5521، 1 عدد سوکت سیگار | 4 عدد USB QC3.0، 2 عدد Type-C 100 وات، 2 عدد 5521، 1 عدد سوکت سیگار |
| 4 عدد USB QC3.0، 2 عدد Type-C 100 وات، 2 عدد 5521، 1 عدد سوکت سیگار | >2500 چرخه | >2500 چرخه |
| >2500 چرخه | -10 درجه سانتیگراد تا 40 درجه سانتیگراد | -10 درجه سانتیگراد تا 40 درجه سانتیگراد |
| -10 درجه سانتیگراد تا 40 درجه سانتیگراد | تقریباً 26 کیلوگرم | تقریباً 26 کیلوگرم |
| تقریباً 35 کیلوگرم | گواهینامه | CE / FCC / RoHS |
| CE / FCC / RoHS | عامل تعیین کننده چرخه عمر بود. LiFePO4 با رتبه بیش از 2500 چرخه شارژ و دشارژ، پنج تا هشت برابر عمر خدماتی بستههای قبلی را ارائه میدهد، بنابراین عمر طولانیتر مستقیماً حاشیه سود اجاره عمر را ضرب میکند. واحدهای از رده خارج شده نیز بازار دست دوم پیدا کردند که در آن تعداد چرخه اثبات شده یک استدلال فروش است. | عامل تعیین کننده چرخه عمر بود. LiFePO4 با رتبه بیش از 2500 چرخه شارژ و دشارژ، پنج تا هشت برابر عمر خدماتی بستههای قبلی را ارائه میدهد، بنابراین عمر طولانیتر مستقیماً حاشیه سود اجاره عمر را ضرب میکند. واحدهای از رده خارج شده نیز بازار دست دوم پیدا کردند که در آن تعداد چرخه اثبات شده یک استدلال فروش است. |
زمان بازگشت تقریباً به همان اندازه مهم بود. T20 در حدود 1.5 ساعت از طریق ورودی AC به شارژ کامل میرسد و T30 در حدود 2.5 ساعت، بنابراین واحدها به جای یک بار در طول شب، دو بار در طول روز کاری چرخه مییابند. ورودی خورشیدی 650 وات در پنجره 12-80 ولت نیز یک بسته خورشیدی را برای سایتهای دورافتاده بدون دسترسی به شبکه فعال کرد.
استقرار و نتایج
این برنامه با سفارش آزمایشی 10 واحد از هر کدام، حداقل مقدار سفارش، آغاز شد و در طول سه فصل به یک ناوگان ترکیبی تبدیل شد. تحویل 7 تا 30 روز کاری و ظرفیت تامین بیش از 10000 واحد، امکان پر کردن مجدد موجودی در اواسط فصل را به جای تعهد سرمایه یک فصل قبل فراهم کرد.
شاخص
قبل (واحدهای لیتیوم یون)
| بعد (ناوگان T20 / T30) | چرخههای قابل استفاده قبل از کاهش ظرفیت | 300-500 |
|---|---|---|
| >2500 | زمان بازگشت اجاره در روز برای هر واحد | 1 |
| 2 | موجودی در فصل برای پوشش تقاضا | خط پایه |
| -38% | بازگشت گارانتی در 12 ماه اول | 11 از 60 واحد |
| 2 از 90 واحد | اجاره ژنراتور دیزلی جایگزین شد | قابل اجرا نیست |
| 64% از رزروهای ژنراتور کوچک | مستندات گواهینامه | ناقص بر اساس بازار |
| مجموعه کامل CE / RoHS برای هر SKU | اجرای OEM و برندینگ | لوگوی برند، آثار هنری کارتن و دفترچههای راهنما قبل از اولین حمل و نقل به سه زبان محلیسازی شدند. |
سلول 15000 میلیآمپر ساعتی در پیکربندی سری 14، طراحی BMS را در هر دو مدل سازگار نگه داشت و آموزش خدمات را به یک رویه کاهش داد.
- مجموعه حفاظتی کامل - اتصال کوتاه، جریان بیش از حد، ولتاژ بیش از حد، ولتاژ کم، اضافه بار و دمای بیش از حد - در دفترچه راهنمای اپراتور مستند شد تا الزامات بیمهگر را برآورده کند.
- پشتیبانی از شارژ AC، خورشیدی و خودرو به انبارها اجازه میدهد تا بر روی یک پروتکل استاندارد شوند.
- نتیجهگیری
- برای یک کسب و کار اجاره، یک ایستگاه برق قابل حمل بر اساس چرخه عمر، سرعت شارژ مجدد و مدارک و نه وات حداکثر قضاوت میشود. با استانداردسازی بر روی پلتفرمهای LiFePO4 با بیش از 2500 چرخه، با شارژ مجدد AC 1.5 تا 2.5 ساعته، ورودی خورشیدی 650 وات و گواهینامه کامل CE / FCC / RoHS، این توزیع کننده ژنراتورهای دیزلی را در دو سوم رزروهای کوچک جایگزین کرد و موجودی فصل اوج را 38% کاهش داد. توزیع کنندگانی که با ممنوعیت سر و صدا یا ریسک گارانتی مواجه هستند میتوانند مدل را با یک ناوگان دو سطحی و یک سفارش آزمایشی مرحلهای تکرار کنند.